Greater St. Helens 4A Boys Wrestling Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos

Schedule:
Thursday, December 5, 2019
  Visitor Home Time  
Jamboree 5:00 PM
Washougal
Evergreen
Hockinson
Heritage
Prairie PHS
Saturday, December 7, 2019
  Visitor Home Time  
Edmonds-Woodway Tournament 9:00 AM
Arlington
Burlington-Edison
Bonney Lake
Central Kitsap
Decatur
Eastlake
Everett
Ferndale
Hazen
Kamiak
Kelso
Kentwood
Lindbergh
Lake Washington
Meadowdale
Mercer Island
Marysville-Pilchuck
Nathan Hale
Oak Harbor
O\\\'Dea
Orting
Peninsula
Redmond
Southridge
Spanaway Lake
Shorewood
Sedro-Woolley
Todd Beamer
Union
Yelm
Edmonds-Woodway EWHS Photographer: Dee Torres
       7am Weigh-in
End of Trail 9:00 AM
Camas
Oregon Cit
Davis Tourney 9:00 AM
Heritage
Tuesday, December 10, 2019
  Visitor Home Time  
Stevenson Home Duals 6:00 PM
Washougal   51
Columbia - White Salmon   0
Skyview   0
Stevenson   24 SHS
Wednesday, December 11, 2019
  Visitor Home Time  
Battle Ground   9
Prairie   69 PHS 7:00 PM
Friday, December 13, 2019
  Visitor Home Time  
Rose City Classic 1:00 PM
Camas
Heritage
Westview H
Olympic Duals JV Tournament 5:00 PM
Auburn
Bremerton
Curtis
Central Kitsap
Davis
Graham Kapowsin
North Kitsap
North Mason
Port Angeles
Sequim
South Kitsap
Union
Yelm
Olympic KitPav
       JV
Saturday, December 14, 2019
  Visitor Home Time  
WF West Invite TBD
Camas
Battle Ground   18
Columbia - White Salmon   16 CHS
       Bruin Invite
Rose City Classic 9:00 AM
Camas
Heritage
Westview H
Wildcat Invitational 10:00 AM
Washougal
Adna
Castle Rock
Columbia River
Evergreen
Fort Vancouver
Hudson\\\\\\\'s Bay
Hockinson
Hoquiam
Kelso
Klahowya
King\\\\\\\'s Way Chri
Montesano
Monroe
Ridgefield
Seton Catholic
Skyview
Woodland
La Center LCHS
Tuesday, December 17, 2019
  Visitor Home Time  
* Heritage   15
Union   59 UHS 7:00 PM
Wednesday, December 18, 2019
  Visitor Home Time  
Union   68
Castle Rock   6 CRHS 6:00 PM
* Battle Ground   3
Camas   64 CHS 7:00 PM
Friday, December 20, 2019
  Visitor Home Time  
Best of The West TBD
Camas
Evergreen
Prairie
Pasco
Hammerhead Invite 10:00 AM
Washougal
Auburn
Anacortes
Burlington-Edison
Blaine
Bainbridge
Bremerton
Eastmont
Emerald Ridge
Fife
Forks
Franklin Pierce
Federal Way
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Hanford
Kentlake
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Port Angeles
Puyallup
Port Townsend
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Shelton
Sumner
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Thomas Jefferson
Union
W F West
Washington
Woodland
Central Kitsap KitPav Photographer: Dee Torres
       10am Boys
Saturday, December 21, 2019
  Visitor Home Time  
Mollala Invite TBD
Battle Ground
Hammerhead Invite 9:00 AM
Washougal
Anacortes
Auburn
Burlington-Edison
Bainbridge
Blaine
Bremerton
Eastmont
Emerald Ridge
Fife
Forks
Franklin Pierce
Federal Way
Gig Harbor
Graham Kapowsin
Hanford
Kentlake
Klahowya
Kingston
Life Christian Acad.
North Kitsap
North Mason
North Thurston
Olympic
Orting
Port Angeles
Puyallup
Port Townsend
Ridgefield
Rogers (Spokane)
Rochester
River Ridge
Shelton
Sumner
South Kitsap
Spanaway Lake
Sedro-Woolley
Timberline
Thomas Jefferson
Union
W F West
Washington
Woodland
Central Kitsap KitPav Photographer: Dee Torres
       9am Both Boys and Girls
Invite 9:00 AM
Camas
Tumwater
Graham Morin Invitational 9:30 AM
Arlington
Bishop Blanchet
Bellingham
Ballard
Decatur
Ferndale
Heritage
Marysville-Pilchuck
Oak Harbor
O\\\\\\\\\\\\\\
Redmond
Sehome
Snohomish
Stanwood
Todd Beamer
Woodinville
Squalicum SqualHS
Friday, December 27, 2019
  Visitor Home Time  
Pac Coast Tournament 7:00 PM
Evergreen
Battle Ground
Camas
Central Kitsap
Heritage
Kennewick
Peninsula
Prairie
Shelton
South Kitsap
W F West
Woodland
Mountain View MVVanc
       Boy's
Saturday, December 28, 2019
  Visitor Home Time  
PAC Coast Tournament 7:00 PM
Evergreen
Camas
Central Kitsap
Heritage
Kennewick
Peninsula
Prairie
Shelton
South Kitsap
W F West
Woodland
Mountain View MVVanc
       Boys
Friday, January 3, 2020
  Visitor Home Time  
Gut Check Invite TBD
Camas
Heritage
Prairie
Kent
Saturday, January 4, 2020
  Visitor Home Time  
McMinnville Tourney TBD
Camas
Wyatt Draper Invite TBD
Battle Ground
Wednesday, January 8, 2020
  Visitor Home Time  
* Camas   57
Heritage   21 HHS 7:00 PM
* Skyview   0
Union   83 UHS 7:00 PM
Thursday, January 9, 2020
  Visitor Home Time  
* Evergreen   34
Heritage   42 HHS 7:00 PM
Wednesday, January 15, 2020
  Visitor Home Time  
* Camas   71
Skyview   9 SHS 7:00 PM
* Battle Ground   28
Heritage   42 HHS 7:00 PM
Friday, January 17, 2020
  Visitor Home Time  
Clark County Invite 4:30 PM
Battle Ground
Heritage
Skyview SHS
Saturday, January 18, 2020
  Visitor Home Time  
Skyview   0
Hudson's Bay   0 TBD
Skyview   0
Hudson's Bay   0 TBD
Union   0
Hudson's Bay   0 TBD
Washougal   0
Skyview   0 TBD
Washougal   0
Skyview   0 TBD
Washougal   0
Union   0 TBD
Prairie   0
Skyview   0 TBD
Prairie   0
Skyview   0 TBD
Prairie   0
Union   0 TBD
Evergreen   0
Skyview   0 TBD
Evergreen   0
Skyview   0 TBD
Evergreen   0
Union   0 TBD
Skyview   0
Hudson's Bay   0 TBD
Skyview   0
Hudson's Bay   0 TBD
Union   0
Hudson's Bay   0 TBD
Skyview   0
Fort Vancouver   0 TBD
Skyview   0
TBD
Skyview   0
Union   0 TBD
Fort Vancouver   0
Skyview   0 TBD
Fort Vancouver   0
Union   0 TBD
Skyview   0
Union   0 TBD
Clark County Invite 10:00 AM
Battle Ground
Heritage
Skyview SHS
Invite 11:00 AM
Camas
Cavelero H
The Lake Stevens Invite 11:00 AM
Auburn Riverside
Camas
Central Valley
Enumclaw
Moses Lake
Mt. Spokane
Mount Si
North Central
Orting
Pasco
Rogers (Puyallup)
South Kitsap
Tahoma
Yelm
Lake Stevens CavMH
Wednesday, January 22, 2020
  Visitor Home Time  
* Heritage   55
Skyview   27 SHS 7:00 PM
* Union   69
Battle Ground   3 BGHS 7:00 PM
Saturday, January 25, 2020
  Visitor Home Time  
Border Brawl 9:30 AM
Auburn
Battle Ground
Evergreen
Franklin Pierce
Graham Kapowsin
Hudson's Bay
Hockinson
Ingraham
Kentridge
Mountain View
Prairie
Tyee
Tumwater
Thomas Jefferson
Union
Heritage HHS
Wednesday, January 29, 2020
  Visitor Home Time  
* Union   54
Camas   19 CHS 7:00 PM
* Skyview   28
Battle Ground   46 BGHS 7:00 PM
Friday, February 14, 2020
  Visitor Home Time  
4A Region IV Wrestling Tournament 3:30 PM
Battle Ground
Chiawana
Camas
Central Valley
Ferris
Gonzaga Preparatory School
Hanford
Heritage
Lewis and Clark
Pasco
Richland
Skyview
University
Union
Walla Walla
Mead Mead
       2:00pm Weigh-ins @ Albertsons
Saturday, February 15, 2020
  Visitor Home Time  
4A Region IV Wrestling Tournament 10:00 AM
Battle Ground
Camas
Chiawana
Central Valley
Ferris
Gonzaga Preparatory School
Hanford
Heritage
Lewis and Clark
Pasco
Richland
Skyview
University
Union
Walla Walla
Mead Mead
       8:00 am Weigh-ins @ Mead High School